" Tikai, lai nav tūjas! "
Visbiežāk izmantotais dzīvžogu materiāls Latvijā ir tūjas. Mūsuprāt, šis risinājums nav oriģināls, taču pavisam noteikti funkcionāls risinājums.
Ir daudz un dažādi dzīvžogu materiāli, kas var kalpot kā lielisks dzīvžogs un vienlaicīgi lielisks dārza dizaina elements. Protams, daži no šiem risinājumiem prasa nedaudz vairāk laika un līdzekļu ieguldījuma, taču tas noeikti ir tā vērts!
Saprotams, ka tūjas ir mūžzaļš risinājums, taču skabārži un dižskabārži nav sliktāks risinājums par ierastajām tūjām.
Abiem, skabāržiem un dižskabāržiem, ir daudz labo īpašību, piemēram, abi augi ir ātraudzīgi. Tie ir viegli veidojami un ir ļoti labi zaroti, it īpaši, ja tos veido jau no auga mazotnes. Lapas rudens sākumā ir dzeltenīgas, bet vēlākā rudenī tās ir brūnas. Viena no vispozitīvākajām augu īpašībām ir tā, ka augi lapas nomet tikai tad, kad plaukst jaunās lapas pavasarī. Tas nozīmē, ka abi augi ir spējīgi kalpot kā pilnvērtīgi, necaurredzami dzīvžoga elementi.
Svarīgi pieminēt, ka dzīvžogi var būt netikai ierastie dzīvžoga veidotie taisnstūri, bet arī špaleras. Špaleras var būt veidotas netikai no skabāržiem, bet arī citiem augiem, piemēram, dekoratīvajām ābelēm. Šis dzīvžoga veids ir nepieciešams, tad ja vēlas dzīvžogam izveidot augšējo stāvu, lai, piemēram, privātīpašums nebūtu pārredzams. Taču špaleras var kalpot vienkārši kā dārza dizaina elements.
Dizainiskus risinājumus dārzā var izspēlēt tieši ar veidotajiem dzīvžogu elementiem. Dzīvžogus var veidot no daudz un dažādiem augiem. Šeit būs arī pāris idejas:
- Lauku kļavas
- Parastais kizils
- Parastā īve
- Irbeņlapu fizokarps
- Parastais filadelfs
- Parastais ligustrs
- Baltais grimonis
- Alpu vērene
- Pelēkā spireja
- Dekoratīvās ābeles
Katrs no šiem augiem atšķiras ar ziedēšanas laiku, ziedu lielumu un ziedu krāsu izteiktību, lapojumu, dzinumu krāsu, kā arī Parastā īve un parastais ligustrs ir mūžzaļais augs.